Pokrywanie recesji dziąsłowej

  

Recesja dziąsłowa,
czyli odsłanianie się szyjek i korzeni zębów dotyczy wielu pacjentów. Oprócz problemu kosmetycznego w wyglądzie dziąsła – ząb, nad którym powstała recesja wydaje się dużo dłuższy od sąsiednich, to nie jest to jedyny problem z jakim muszą zmierzyć się pacjenci. Recesja powoduje bowiem narastającą nadwrażliwość na bodźce termiczne, szczególnie na zimne pokarmy. Pozbawiony naturalnej ochrony, jaką jest dziąsło korzeń zęba jest narażony na powstanie próchnicy. W skrajnych przypadkach recesja może nawet doprowadzić ząb do zapalenia miazgi i w konsekwencji do konieczności wykonania leczenia kanałowego.

Istotną rolę w zapobieganiu powstawania recesji odgrywa prawidłowa technika szczotkowania zębów oraz niedopuszczanie do powstawania kamienia nazębnego. Często zgłaszają się do nas pacjenci, którzy słyszą w reklamach telewizyjnych, że odsłanianie się szyjek zębowych to pierwszy objaw paradontozy – oczywiście to prawda, ale często recesje powstają u ludzi młodych, którzy szczególnie dbają o higienę i często szczotkują zęby używając zbyt dużej siły. Takie nieprawidłowe nawyki również w konsekwencji doprowadzają do mechanicznego wytarcia dziąsła i powstania recesji.

  

Jeżeli Twoja szczoteczka wygląda jak przysłowiowa miotła, już po tygodniu użytkowania, to właśnie Ty będziesz w przyszłości miał problemy z dziąsłami. Nasza higienistka Anna Maciejowska może Ci pomóc i pokazać jaki popełniasz błąd w codziennej higienie jamy ustnej. A kiedy już masz odsłonięte szyjki i korzenie, to pamiętaj, że w tym miejscu nie zakłada się wypełnienia! Twoi znajomi z pewnością rozmawiają ze sobą na temat…znowu wypadła mi „plomba” z szyjki i znowu muszę iść do dentysty - to niestety często się zdarza, gdyż wypełnienia nie rozwiązują problemu, a tylko go maskują i zabezpieczają ewentualnie przed nadwrażliwością.

Trzeba leczyć przyczynę, a nie tylko objaw i dlatego nasz periodontolog wykonuje rekonstrukcyjne zabiegi mikrochirurgiczne, które polegają na odtworzeniu i pogrubieniu linii dziąsła. Sam zabieg jest bardzo precyzyjny i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Nie zawsze wystarcza sama repozycja dziąsła, często brakujące fragmenty tkanek pobiera się np. z podniebienia. Niejednokrotnie uzupełnieniem leczenia przyczyn recesji jest terapia ortodontyczna lub protetyczna.
 • Klimatyzacja
 • Parking
 • Udogodnienia dla
  niepełnosprawnych
 • Internet WiFi
 • Napoje
 • Leczenie
  bez bólu
 • Cyfrowa
  diagnostyka RTG
 • Płatność kartami
  (Visa, MasterCard)
 • Telewizja