Zabieg higienizacji - dla kogo?Jest podstawowym orężem w walce z próchnicą ...

  

Dla kogo?
Dla każdego, dla utrzymania zdrowia w jamie ustnej. W szczególności zabieg ten jest obowiązkowy dla osób z tendencją do nadmiernego tworzenia się kamienia, przy kłopotach z dziąsłami, jeśli posiadamy mosty i inne rozwiązania protetyczne, które wymagają szczególnej higieny, przed zabiegami chirurgicznymi, przed wybielaniem zębów oraz przy stłoczonych zębach. Higienizację wykonuje się zawsze i bezwzględnie: przed zabiegiem wprowadzenia implantu zębowego, przed założeniem aparatu ortodontycznego i po jego ściągnięciu. 

W jakim celu?
W skrócie: dla zdrowia, aby uniknąć problemów w przyszłości ... Ciągle zapominamy, że zapobieganie to najlepsza i najskuteczniejsza recepta na zdrowe zęby i dziąsła. Najczęściej wystarczy codzienna dokładna higiena i regularne wizyty w gabinecie higienistki, aby skutecznie zapobiec próchnicy czy paradontozie. U podłoża tych chorób leżą bowiem zaniedbania w profilaktyce. Regularne usuwanie płytki nazębnej, w której gromadzą się bakterie, eliminuje przyczynę choroby, a zatem efekt w postaci próchnicy czy choroby dziąseł nie powinien się pojawić. 

Jak często powinniśmy go przeprowadzać?
Zabieg powinien odbywać się raz na pół roku, przy czym duże znaczenia ma samodyscyplina i regularność. Nie dochodzi wtedy do zaniedbań. Oczywiście u każdego z nas kamień tworzy się w różnym tempie i z różnym nasileniem, zależy to głównie od codziennej, dokładnej higieny oraz diety.

Jak wygląda zabieg higienizacji?
Zabieg higienizacji przeprowadzony w gabinecie, jest niczym innym jak  bardzo dokładnym oczyszczeniem powierzchni zębów, usunięciem płytki nazębnej i kamienia zlokalizowanego naddziąsłowo, ale i tego ukrytego pod dziąsłami. Podczas codziennego szczotkowania, nitkowania i płukania jamy ustnej nie jesteśmy w stanie usunąć 100 % osadu. Gromadzi się on w trudno dostępnych miejscach, zakamar-kach, do których trudno dotrzeć nawet najbardziej profesjonalną szczoteczką. Higienistka, aby go usunąć, używa specjalnych narzędzi i metod, możliwych do zastosowania wyłącznie w warunkach gabinetowych. Podczas wizyty przeprowadzany jest tzw. instruktaż higieny - nic innego, jak nauka poprawnego nitkowania i szczotkowania wraz z doborem odpowiedniej dla Pacjenta szczoteczki, pasty i płynu do płukania jamy ustnej.  

Dla naszych stałych Pacjentów - urodzinowe bony na higienizację. O szczegóły zapytaj w recepcji!
 • Klimatyzacja
 • Parking
 • Udogodnienia dla
  niepełnosprawnych
 • Internet WiFi
 • Napoje
 • Leczenie
  bez bólu
 • Cyfrowa
  diagnostyka RTG
 • Płatność kartami
  (Visa, MasterCard)
 • Telewizja