Szwajcarska jakość

     

TOP Implanty Straumann ®
Szwajcarska grupa Institut Straumann AG jest światowym liderem w implantologii stomatologicznej i regeneracji tkanek przyzębia. Najlepsze standardy jakości utrzymywane podczas całego procesu produkcyjnego, wiedza zdobyta przez ponad pół wieku badań i doświadczeń, dokładność pasowania komponentów mierzona w tysięcznych częściach milimetra to fundamenty, które czynią terapię implantami Straumann® najbezpieczniejszą z możliwych.
 
System nr 1 w Europie
W kwietniu 2006 roku fińska National Agency for Medicines opublikowała raport, w którym porównano różne systemy implantologiczne (Finlandia jest jedynym krajem, w którym Ministerstwo Zdrowia rejestruje wszystkie wszczepione i usunięte implanty). Dokument przedstawia liczbę utraconych implantów danego producenta i obejmuje okres 10 lat (1994 - 2005 r.). Zgodnie z tymi danymi implanty Straumann® dają najwyższy odsetek powodzenia spośród wszystkich zarejestrowanych systemów implantologicznych, tj. 98,7%. Liczby mówią same za siebie!
 
Gwarancja
Implanty Straumann® objęte są dożywotnią gwarancją, którą daje producent. Okres gwarancji na łączniki tytanowe wynosi 10 lat, łączniki pełnoceramiczne objęte są 5 letnią gwarancją producenta. W ramach programu Straumann Classic można zaopatrzyć się w elementy protetyczne do implantów wszczepionych od roku 1974 do 1999.

70 oddziałów na całym świecie
Instytut Straumann AG to firma o międzynarodowym zasięgu, posiadająca swoje oddziały i dystrybucje w ponad 70 krajach na całym świecie.
 
Trochę historii
Nowożytna implantologia rozpoczęła się w latach 50-tych XX wieku. Profesor Reinhard Straumann, naukowiec o szerokim spektrum zainteresowań, zakłada „Straumann Research Institute” w małym mieście Waldenburg, u podnóża szwajcarskich Alp. Zainteresowania firmy skupiają się wokół badań metalograficznych i testowania materiałów. Były to dwa innowacyjne stopy metali, zaprojektowane do stosowania w sprężynach zegarkowych, które do dziś są stosowane w najwyższej klasy szwajcarskich zegarkach mechanicznych, stanowiąc o ich przysłowiowej jakości i dokładności. Straumann zamówił zrzucenie 6 zegarków z samolotu przelatującego nad Nowym York’iem z wysokości 1000 metrów. Przeprowadzone później pod nadzorem notariusza badania potwierdziło, że każdy z zegarków nie tylko przetrwał próbę, ale także nadal działał tak samo precyzyjnie. Instytut Straumann szybko zyskał międzynarodową reputację, dzięki opracowaniu nowych materiałów, technologii oraz sprzętu do mierzenia czasu. 
 
Rok 1960 - Dr Fritz Straumann, syn założyciela firmy, zaangażował się w badania nad metalami, które byłyby dobrze tolerowane przez ludzkie ciało i mogłyby wspierać proces gojenia złamań. Badania zaowocowały stworzeniem prototypów implantów dentystycznych. W roku 1974 Instytut Straumann opracował pionierski implant stomatologiczny wykonany z tytanu.
 
I tak to się zaczęło………., a po wielu latach badań klinicznych, implantami można dziś zastąpić dowolną ilość brakujących zębów – nawet wszystkie!
 
 • Klimatyzacja
 • Parking
 • Udogodnienia dla
  niepełnosprawnych
 • Internet WiFi
 • Napoje
 • Leczenie
  bez bólu
 • Cyfrowa
  diagnostyka RTG
 • Płatność kartami
  (Visa, MasterCard)
 • Telewizja