Etapy leczenia

  

Od czego zacząć?

I Wizyta konsultacyjna i diagnostyka
Sukces leczenia implantologicznego zależy przede wszystkim od wykonania wnikliwej diagnostyki oraz prawidłowego zaplanowania procesu leczenia. Planowanie leczenia rozpoczyna się szczegółową oceną predyspozycji pacjenta do wykonania zabiegu. Należy dokładnie określić stan higieny jamy ustnej, dziąseł, zębów i struktury tkanki kostnej, a także ogólny stan zdrowia pacjenta ze szczególnym uwzględnieniem chorób przewlekłych.
 
II Decyzja
Jeżeli pacjent i lekarz podejmują wspólną decyzję o takim nowoczesnym rozwiązaniu jakim jest implant, wszystkie ogniska próchnicy oraz stany zapalne w jamie ustnej muszą BYĆ WCZEŚNIEJ  wyeliminowane. 
 
III Przygotowanie do zabiegu
Pierwszym etapem przygotowania, 2-3 dni przed planowanym zabiegiem jest wizyta u higienistki Pani Anny Maciejowskiej, która w profesjonalny sposób wyczyści zęby ( w tym przypadku bez piaskowania!!!) i zaleci stosowanie płynu Eludril zawierającego chlorhexydynę, którego działanie ma na celu zminimalizowanie ilości bakterii w jamie ustnej.  

IV Zabieg
Porównując ilość czasu jaką przeznaczamy na diagnostykę, sam zabieg trwa stosunkowo krótko. Sprawnie przeprowadzony zabieg wszczepienia jednego implantu trwa około trzydziestu minut. W zależności od stopnia trudności oraz ilości założonych śrub może on ulec wydłużeniu. Wprowadzenie implantu do kości jest całkowicie bezbolesne i odbywa się w komputerowym znieczuleniu miejscowym The Wand. Dla większości pacjentów procedura wszczepiania implantu jest odczuwalna tak jak zwykłe leczenie stomatologiczne. Lekarz implantolog nacina delikatnie dziąsło i wprowadza implant do kości. Po zabiegu nacięcie w dziąśle zostaje zaszyte, a założone szwy zostają usunięte po upływie 7 do 10 dni. Okres gojenia wymaga od pacjenta szczególnej dbałości o higienę jamy ustnej i nie wystarcz tutaj tylko mycie zębów, nadal trzeba płukać usta płynem Eludril i dodatkowo na ranę nanosić żel Elugel.

V Integracja (zrośnięcie) implantu z zębem
Przez następne 2-3 miesiące w kości zachodzi tzw. proces osteointegracji, czyli zrośnięcia się wszczepionego implantu z kością. Jeśli zabieg implantacyjny połączony był z zabiegiem regeneracji kości, wówczas okres gojenia trwa dłużej i zależy od indywidualnych uwarunkowań pacjenta.
 
VI Plastyka dziąsła
Po tym okresie przychodzi moment na kolejną diagnostykę, wykonywane jest cyfrowe, radiologiczne zdjęcie punktowe, dzięki któremu lekarz może ocenić właściwą integrację implantu z kością i w znieczuleniu miejscowym wkręca do implantu tzw. śrubę gojącą, która ma na celu półokrągłe ukształtowanie dziąsła pod przyszłą koronę. Ten zabieg jest konieczny, gdyż po wcześniejszej  utracie zęba dziąsło jest płaskie i technik dentystyczny musiałby wykonać kwadratowego zęba, a przecież chodzi oto w tym całym przedsięwzięciu aby korona na implancie była wiernym odtworzeniem utraconego zęba.
 
VII Nowy ząb – współpraca pacjent - lekarz-technik dentystyczny
Kolejny etap - pobranie wycisku w gabinecie stomatologicznym jest jednym z kluczowych etapów leczenia protetycznego. Umożliwia on uzyskanie wiernej kopii sytuacji klinicznej. Na podstawie pobranego wycisku, oraz cyfrowych zdjęć zębów sąsiednich, technik dobiera łącznik protetyczny, który łączy implant z przyszłą koroną. Przy użyciu zaawansowanych technologii wykonuje dopasowaną, szczelną i estetyczną koronę zęba, która odbuduje nam kolor, kształt i funkcję uprzednio utraconego zęba.
 

 • Klimatyzacja
 • Parking
 • Udogodnienia dla
  niepełnosprawnych
 • Internet WiFi
 • Napoje
 • Leczenie
  bez bólu
 • Cyfrowa
  diagnostyka RTG
 • Płatność kartami
  (Visa, MasterCard)
 • Telewizja